تشخیص عشق از هوس در قرارهای دوستی

توجه کنید که در این مقاله منظور از عشق همان علاقه و کشش اولیه قبل از ازدواج است که ممکن است به تدریج و در طول زمان تبدیل به عشق واقعی و همیشگی شود و هدف از بیان آن مقایسه رفتارهای فردیست که واقعا علاقمند به داشتن یک رابطه عمیق و طولانیست یا به دنبال یک رابطه موقت و گذرا که صرفا هدفش ارضای خواسته های شهوانیست .

ممکن است طرف مقابلتان مدام به شما بگوید من عاشق شما هستم ولی شاید تشخیص عشق از هوس را نمی داند . اینجا وظیفه شماست که برای آینده خود آستین بالا بزنید. این مقاله برای خانم ها نوشته شده و روی صحبتم با خانم ها ست.

مهمترین راههای تشخیص عشق از هوس در مردان

طرز نگاه کردن به شما

حتما توجه کنید که ما مردان وقتی چشم توی چشم با شما قرار گرفتیم، چطور با شما صحبت می کنیم؟ آیا کاملا خشک و بدون حرکت صورت با شما صحبت می کنیم یا اینکه در زمان صحبت سرمان را کمی به سمت چپ یا راست مایل می کنیم؟

این حرکت در مردان بسیار جالب است. چون کاملا ناخودآگاه وقتی به جنس مخالف علاقه داریم، هیچ کنترلی روی سرمان نداریم. تشخیص دادن این حرکت برای شما می تواند باعث شود که میزان عللاقه فرد مورد نظر را نسبت به خودتان بدانید. و کاری که می توانید در جواب این حرکت آنها بدهید، تعریف و تمجید کردن با کلامتان است.

زبان بدن او نسبت به  محبت شما

غالبا اکثر مردان مغرور هستند و این اجازه را به خودشان نمی دهند که از کسی تعریف کنند. البته ممکن است بعضی از مردها دروغگوی خوبی هم باشند. پس زیاد نمی شود به حرف و صحبت های آنها اکتفا کرد، هرچند می دانم زنان با گوش عاشق می شوند و نیاز به صحبت های زیبا دارند؛ اما این رو به یاد داشته باشید که اگر کاری انجام دادید که برای فرد مقابلتان صد آفرین دارد، نا خودآگاه شانه های خود را به جلو و به سمت بالا می آورد.

آینده نگری می کند یا عاشقانه صحبت می کند؟

کسی که اکثر حرف هایش در مورد آینده است، فرد مناسبی برای ازدواج نیست و تقریبا میشه گفت رابطه شما با او از روی هوس برای اوست. فرض کنید اکثر حرف هایش در مورد مسائل مالی است که بعد از ازدواج حاکم است. یا با صحبت های آینده نگر منفی شما را از آینده ازدواج با خود می ترساند ( مقاله ترس از ازدواج در مردان را بخوانید) . اما فرد عاشق سعی می کند مدام نقاط تفاهم و مشترک بین شما و خودش را پیدا کند و مدام در مورد آن با شما صحبت می کند.

معمولا فردی که نسبت به شما هوس دارد، اگر اشتباهی کردید حاظر نیست شما را ببخشد، یا اینکه خیلی سخت می بخشد اما فرد عاشق اینگونه نیست.

از شما چقدر می داند؟

معمولا فردی که رابطه اش بر پایه هوس است سعی می کند کمتر در مورد شما بداند، مثلا در مورد شغل پدرتان، رشته تحصیلی شما، یا مثلا فرزند چندم خانواده هستید. او با خود فکر می کند هر چه کمتر از شما بداند برایش بهتر است. فرد عاشق معمولا سعی میکند از شما و خانواده شما بیشتر بداند. مثلا می تواند از شما بخواهد عکس پدر یا مادرتان را به او نشان دهید.

کدام مورد برای شما برای تشخیص عشق از هوس فرد مورد نظرتان کاربرد بیشتری داشت، خوشحال می شوم برایمان نظرتان را بنویسید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *