ترس از ازدواج در مردان و بررسی دلایل آن

این مقاله در مورد بررسی دلایل ترس از ازدواج در مردان و پسران است که سعی شده مهمترین دلایل مورد بررسی قرار گیرد.

مشکل مالی عامل مهم ترس از ازدواج

متاسفانه الان مهمترین دلیل ترس از ازدواج در مردان مشکل برطرف کردن نیازهای مالی همسراست . البته در فرهنگ ما هم چنین است که باید برای شروع زندگی جهیزیه ای برای شروع زندگی داشته باشیم . با شرایط کنونی اقتصادی کشورمان برطرف کردن این مورد کمی سخت به نظر می رسد.  در وضعی که الان در آن قرار داریم فعلا برای مردان سخت است که طوری کسب درآمد داشته باسد که زندگیشان بچرخد. یکی از مهمترین دلایل ترس از ازدواج در مردان همین مورد است.

مشکل مالی، ترس از ازدواج

باور غلط از ازدواج

خیلی از آقایان از جمله دوستان خود من باور غلطی از ازدواج کردن دارند. آنها فکر می کنند زمانی که ازدواج صورت میگیرد، دیگر تمام تفریحات تمام می شود و فقط رنج و عذاب و گرفتاری پیش رو دارند. و به عبارتی دیگر زندگیشان به پایان می رسد. در جواب باید بگویم زندگی زناشویی و ازدواج شیرینی ها و جذابیتهای خاص خود را دارد. ولی این افراد به خود اجازه نمی دهند که از این فرصت ها استفاده کنند.

ترس از ازدواج -باور غلط از ازدواج

ترس از تغییر عادات پس از ازدواج

از ابتدا اگر چیزی باب میل دیگران نبود می گفتند، زن میگیری آدم میشی ! از همان ابتدا ما را می ترساندند که کلا تغییراتی را در عادات و زندگی مان ایجاد کنیم . اما این تغییرات واقعا بد نیستند و به نظر می رسد که ما داریم تکامل پیدا می کنیم. و از آنجایی که کل زندگی مان با عادت هایمان شکل گرفته، تمایلی نداریم که عادات خود را تغییر بدهیم.

ترس از ازدواج- ترک عادت

ترس از مسئولیت پذیری بلند مدت پس از ازدواج

در زمان مجردی قسمت عمده مسئولیت ها به عهده پدر و مادر ما بوده و در زندگی راحت بودیم. اما وقتی ازدواج می کنیم، فکر اینکه همسر آینده مثل مادر و پدر مسئولیت های ما را گردن نمی گیرید کمی برای مردان سخت است. و وقتی ازدواج می کنیم قطعا با مسئولیت همراه است. یکی دیگر از دلایل ترس از ازدواج در مردان این مورد است.

ترس از ازدواج - ترس از مسئولیت پذیری

می توانید تاثیرات منفی ازدواج ناموفق را در صفحه دیگر سایت مطالعه کنید.

راستی اینستاگرام من را دنبال می کنید؟

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *