اختلاف سلیقه در ازدواج

علت اختلاف سلیقه در ازدواج بین زوجین

 اختلاف سلیقه در ازدواج زمانی رخ می دهد که زن و شوهر درک یکسانی از آداب و رسوم،فرهنگ و عقاید یکدیگر ندارند. اینکه نگاه زن و شوهر به مسائلی که بینشان رخ می دهد  چطور است می تواند تعیین کننده اختلاف سلیقه آنها باشد. همین موضوع نهایتا باعث می شود که زن و شوهر از هم انتظاراتی داشته باشند که دیگری حاضر به انجام و اجرای آن نیست.

مسئله چقدر جدی است؟

طبق آمارهای معتبری که از تحقیقات دانشگاه های مختلف عالی رتبه انجام شده، تقریبا همه زوج ها صرف نظر از اینکه اختلافات آنها کوچک یا بزرگ باشند، با هم اختلاف سلیقه های مختلفی دارند. اگر مسئله خیلی جدی بود دیگر هیچ زوجی ادامه زندگی نمی داد و تقریبا همه زوج ها باید طلاق می گرفتند. پس آنچنان هم این مسئه جدی نیست.

چطور با اختلاف سلیقه در ازدواج کنار بیاییم؟

قبل از اینکه بدانیم چطور باید با اختلاف سلیقه همسرمان کنار بیاییم باید با یک سری تعاریف و اصل آشنا شویم که دانستن آن برای هر زوجی واجب است. و بدون دانستن این اصل ها کنار آمدن با اختلاف سلیقه هسر امکان پذیر نخواهد بود پس بیایید پیش برویم.

پیشفرض هایی که قبل از هر چیز باید بدانیم

ازدواج فرهنگ ها

شما به عنوان  زن و شوهر باید بدانید وقتی ازدواج می کنید به این معنی نیست که عقاید همسرتان دقیقا باید شبیه شما باشد. این اصل را فراموش نکنید که ازدواج یعنی پیوند فرهنگ ها و لزومی ندارد که فرهنگ ها دقیقا یکی باشد اما باید نزدیک هم باشند تا قابل پیوند باشند.

یکی شدن یا احترام به فردیت

متاسفانه بسیاری از افراد به اشتباه برای ازدواج دنبال کسی می گردند که دقیقا شبیه خودشان باشد. درست مثل اصل ازدواج فرهنگ ها، باز هم  ازدواج یعنی پیوند بین دو نفر، نه اینکه یکی شدن.به همین جهت اکثر خانواده هایی که در آنها اختلاف سلیقه وجود دارد، هر کدام از زوجین دوست دارند نقش اول زندگی شان باشندو به نوعی طرف مقابل و فردیت و شخصیت او را فراموش می کنند یا نادیده می گیرند .پس یکی از ارکان مهم این است که به فردیت هم احترام بگذارید.

پیشنیاز صحبت برای حل اختلاف سلیقه در ازدواج

برای اینکه بتوانید اختلاف سلیقه در ازدواج را بین همسرتان را حل کنید نیاز دارید با همسرتان حرف بزنید. که پیدا کردن شرایط مناسب جهت صحبت در این موضوع نیازمند یک سری پیشنیاز ها است که موفقیت مان را در حل اختلاف بیشتر می کند.

مکان خلوت دو نفره

یک مکان خلوت می تواند خانه شما باشد. اما حتما توجه داشته باشید که فقط خودتان ۲ نفر باشید. چون هر کس به غیر از شما ممکن است به شخصیت همسرتان در مقابل شخص دیگر خدشه وارد کند. به یاد داشته باشید که حتما نرم و ملایم صحبت کنید.

زمان مناسب برای حل اختلاف سلیقه

این زمان در حالت نرمال می تواند زمانی باشد که دو طرف آرامش داشته باشند. زمانی را انتخاب نکنید که همسرتان از سر کار یا از بیرون به خانه آمده. بگذارید کمی ریلکس کند و بعد پیشنهاد حل اختلاف را به او بدهید و با او صحبت کنید.

سخن آخر

اختلاف سلیقه در اکثر خانواده ها وجود دارد ولی برای حفاظت از زندگی خود سعی کنید این اختلاف سلیقه ها را به صمیمیت بینتان مربوط نکنید تا صمیمیت و گرمی بین شما و همسرتان از بین نرود.

مقاله همسر داری به سبک لیلی مجنونرا از دست ندهید.

راستی اینستاگرام من رو فالو دارید؟

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *